Smoothie me shalqi dhe manaferra

Smoothie me shalqi dhe manaferra Ky smoothie është më shumë veror dhe duke qenë se të dyja frutat janë antioksiduese, ky lëng ndihmon në parandalimin e problemeve qelizore dhe shëron çdo lloj plagë të shkaktuar. Ky”smoothie” na ndihmon të hidratohemi,…

Smoothie me Ananas

Ky smoothie preferohët si pije freksuese, por edhe ju jep energjinë e duhur që ta filloni ditën mirë dhe është zëvendësim i shëndetshëm i kafesë të mëngjesit. Përgatitja Përbërësit 2 gota ananas të ngrirë të coptuara 1/4 e filgjanit çaj…

Smoothie me mango

“Smoothie” me mango Mango ka me shumicë vitaminë C dhe sasia e polifenolit ka aftësi antioksiduese dhe mbron qelizat e trupit nga efektet negative. Vitamina A mundëson funksionimin e mirë të retinës dhe ul rrezikun për DMLA. Përzierja e 1…