Vegjetariane

Smoothie me Ananas

Ky smoothie preferohët si pije freksuese, por edhe ju jep energjinë e duhur që ta…

Smoothie me mango

“Smoothie” me mango Mango ka me shumicë vitaminë C dhe sasia e polifenolit ka aftësi…

Këpurdha me qepë të karamelizuara

Kjo mënyrë e përgatitjes së këpurdhave është një prej mënyrave më të shpejta dhe më…

Petë tortilla nga lulelakra

Petë Meksikane tortilla të përgatitura nga lulelakra shumë të shëndetshme dhe me pak kalori.

Byrek pa miell

Provojeni këtë lloj të shëndetshëm, me pak kalori dhe me shije fantastike të byrekut.

Mufin të njelmët

Mufin të njelmët me brokoli, vezë dhe djathë çadër. Shije e mrekullueshme dhe janë shumë…

Vezë në re

Një recetë që është shumë e bukur si dekorim i treyzës por edhe shumë e…

Kroket nga perimet

Një recetë me një shije të mrekullueshme dhe një zgjedhje e shëndetshme.

Qofte nga kungulleshkat

Një recetë vegjetariane e qofteve, një specialitet shumë i shëndetshëm.

Karrota në salcë

Një recetë e cila merr kohë vetëm 15 minuta, ka një shije vërtetë të veçantë…