Speciale

Ëmbëlsirë që nuk piqet

Është e vështirë të mos dashuroheni në këtë ëmbëlsirë që në kafshimin e parë. Përbërësit:…

Bombica me patate dhe kumbulla

Një recetë vërtetë interesante. Kombinim i përbërësve që japin rezultat fantastik. Përbërësit: 1 kg patate…

Ëmbëlsirë vegjetariane

Servojeni për ndonjë rast të veçant…ose kënaqeni vetëm veten tuaj.   Përbërësit: për bazën: 1…

Këpurdha me qepë të karamelizuara

Kjo mënyrë e përgatitjes së këpurdhave është një prej mënyrave më të shpejta dhe më…

Tortë qokolate në formë të topave

Të shishme, topa qokolate elegant, të lyer në qokolatë të shkrirë me brendësi të shkriftë.…

Petulla me patate dhe djath

Përbërësit: 900 gr patate, të qëruara dhe të grira imët në gërryese 50 gr djath…

Lazanja me spinaq

Lazanja në një formë jo të zakonshme.   Përbërësit: 1 kuti lazanja 1 qepë e…

Gjellë me gjoks pule

Gjellë e lehtë dhe e shijshme.   Përbërësit: 500 gr gjoks pule 1 qepë e…

Qokollatë shtëpie

Një recetë e lehtë dhe shumë e shijshme..nuk ka njeri që mund t’i rezistoj!  …

Karkaleca me hudhër e limon

Ka mënyra të ndryshme të përgatitjes së karkalecave, mirëpo këtë recetë do ta adhuroni.  …