Speciale

Supë kremoze me brokoli

Përbërësit: 4 gota lëng mishi 300 gram brokoli Gjysmë qepe e grirë 150 ml krem hopla…

Pulë me 40 thelpinjë hudhre

Përbërësit: OVaj 1 gotë lëng pule 1/4 e gotës verë e bardhë 3 lugë gjelle…

Supë me lulelakër

Lulelakra është një prej perimeve e cila mund gatuhet në shumë mënyra. Përbërësit: 1 kokë…

Salmon në krem

Përbërësit: për salmonin: 4 file salmon, pa lëkurë 2 lugë gjelle lëng limoni 1 lugë…

Fajitas me pulë

Fajitas pule të pjekura në furrë, janë një darkë e lehtë dhe e shëndetshme, e…

Oriz me perime

Super recetë e lehtë për tu përgatitur në shtepi.   Përbërësit: 3 thlepinjë hudhre të…

Këpurdha të mbushura me spinaq

Këpurdha të mbushura, kremoze, me spinaq, ajkë e hudhër, nuk kanë si mos të jenë…

Pulë dhe oriz në furrë

Ndoshta nga emri mund të duket një recetë normale të cilën e përgatisni shpesh. Mirëpo…

Salmon dhe vezë

Nga pikëpamja ushqyese, salmoni është një ushqim i shkëlqyer, i pasur me proteina, yndyrna shumë…

Pasta me pulë dhe përshutë

Shijoni pjatën e ëndrrave!   Përbërësit: 100 gr përshutë viqi 300 gr gjoks pule 2…