Speciale

Jogurt i ngrirë me luleshtrydhe

I lehtë e me shije, nuk do ta dalloni nga akullorja.   Përbërësit: 3 gota…

Ëmbëlsirë pa miell

Përbërësit: 500 gram çokollatë për zierje 1/2 e gotës buter 6 të verdhë vezësh 1/2 e…

Buter me fara luledielli

Perfekte për ta filluar ditën me energji.. Të gjithë do t’a duan buterin me fara…

Tortë e lehtë

Një tortë e lehtë për t’u përgatitur dhe për t’u ngrënë.   Përbërësit: 600 gr…

Si të përgatisim koktelin Pina Colada

Pina Colada është një koktel tipik Spanjoll i cili ka shije tropikale dhe freski mahnitëse.…

Petë pice me kungullesha

Të gjithë i duam picat, dhe deri më tani janë gatuar receta nga më të…

Smoothie me Ananas

Ky smoothie preferohët si pije freksuese, por edhe ju jep energjinë e duhur që ta…

Mojito

Në raste të festave apo ditët të ngrohta të veres, dëshironi të shijoni kokteje nga…

Smoothie me mango

“Smoothie” me mango Mango ka me shumicë vitaminë C dhe sasia e polifenolit ka aftësi…

Kofshë pule në furrë

Kofshë pule perfekte, ideale për çdo rast. Përbërësit: 1.5 kg kofshë pule 2 lugë gjelle vaj…