Paragjella

Muffins me djath dhe qepë

Për këtë masë ju nevoiten 24 forma për mafins. Përbërësit: 16 lugë gjelle miell të…

Qofte vegjetariane

Përbërësit: 3 karrota 1/2 e lulelakrës 1 brokoli 2 thelpinjë hudhre 1 vezë gjysmë luge…

Bukë pica

Padyshim që kjo recetë është receta më e lehtë që mund ta përgatisni për mengjes,…

Petulla me salmon të tymosur

Përbërësit: 1 gotë e gjysmë miell 2 lugë të vogla sodë buke 2 lugë të…

Tortila roladë

Është më e lehtë të pritën pasi kanë qëndruar për disa orë në frigorifer.  …

Krem supë me këpurdha

Në kohët e ftohta, supat janë të pashmangshme në tryezat tona. Sidomos kur i bëni…

Petë pice me kungullesha

Të gjithë i duam picat, dhe deri më tani janë gatuar receta nga më të…

Kofshë pule në furrë

Kofshë pule perfekte, ideale për çdo rast. Përbërësit: 1.5 kg kofshë pule 2 lugë gjelle vaj…

Patate në furrë

Një recetë të cilën mund ta shërbeni me çdo gjë. Përbërësit: 1 kg patate të…

Supë me lulelakër

Lulelakra është një prej perimeve e cila mund gatuhet në shumë mënyra. Përbërësit: 1 kokë…