Gjella

Pasta me mish

Përbërësit: 100 gram mish i terur i copëtuar 300 gram gjoks pule 2 lugë gjelle…

Pulë me 40 thelpinjë hudhre

Përbërësit: OVaj 1 gotë lëng pule 1/4 e gotës verë e bardhë 3 lugë gjelle…

Oriz me perime

Super recetë e lehtë për tu përgatitur në shtepi.   Përbërësit: 3 thlepinjë hudhre të…

Roladë me patate

Përbërësit: 6 patate 2 gota djath parmezan 3 lugë të vogla kripë 4 lugë të…

Pulë dhe oriz në furrë

Ndoshta nga emri mund të duket një recetë normale të cilën e përgatisni shpesh. Mirëpo…

Salmon dhe vezë

Nga pikëpamja ushqyese, salmoni është një ushqim i shkëlqyer, i pasur me proteina, yndyrna shumë…

Këpurdha me qepë të karamelizuara

Kjo mënyrë e përgatitjes së këpurdhave është një prej mënyrave më të shpejta dhe më…

Tavë me pulë dhe brokoli

Një tavë shumë e shijshme dhe është ndryshim i mirë ndaj tavave të kuzhinës tonë.…

Gjellë me gjoks pule

Gjellë e lehtë dhe e shijshme.   Përbërësit: 500 gr gjoks pule 1 qepë e…

Karkaleca me hudhër e limon

Ka mënyra të ndryshme të përgatitjes së karkalecave, mirëpo këtë recetë do ta adhuroni.  …