Mëngjesi

Muffins me djath dhe qepë

Për këtë masë ju nevoiten 24 forma për mafins. Përbërësit: 16 lugë gjelle miell të…

Pasta me spinaq dhe djath

Përbërësit: 500 gr pasta 3 lugë gjelle buter 3 gota djath mocarella 1 lugë e…

Qofte vegjetariane

Përbërësit: 3 karrota 1/2 e lulelakrës 1 brokoli 2 thelpinjë hudhre 1 vezë gjysmë luge…

Bukë pica

Padyshim që kjo recetë është receta më e lehtë që mund ta përgatisni për mengjes,…

Petulla me salmon të tymosur

Përbërësit: 1 gotë e gjysmë miell 2 lugë të vogla sodë buke 2 lugë të…

Buter me fara luledielli

Perfekte për ta filluar ditën me energji.. Të gjithë do t’a duan buterin me fara…

Krem supë me këpurdha

Në kohët e ftohta, supat janë të pashmangshme në tryezat tona. Sidomos kur i bëni…

Petë pice me kungullesha

Të gjithë i duam picat, dhe deri më tani janë gatuar receta nga më të…

Bukë nga bananja

  Një recetë shumë e shëndetshme dhe e lehtë. Specialitet shumë i shijshëm.    …

Krepa Francez

Provojeni metoden Franceze të përgatitjes së krepave dhe do të jeni shumë të kënaqur çdo…