gjellaime
566 Articles0 Comments

Jogurt i ngrirë me luleshtrydhe

I lehtë e me shije, nuk do ta dalloni nga akullorja.   Përbërësit: 3 gota luleshtrydhe të ngrira 3 kivi, të qëruar dhe të grirë 1 gotë jogurt grek 3 lugë të mëdha mjaltë Përgatitja: Kombinoni të gjithë përbërësit në…

Ëmbëlsirë pa miell

Përbërësit: 500 gram çokollatë për zierje 1/2 e gotës buter 6 të verdhë vezësh 1/2 e gotës sheqer 1/2 e gotës krem pana 1 lugë gjelle sheqer vanilje 6 të bardhë vezësh për lyerje: 500 gram çokollatë për zierje 3/4 e…

Buter me fara luledielli

Perfekte për ta filluar ditën me energji.. Të gjithë do t’a duan buterin me fara luledielli, e sidomos femijët, pasi që është i shëndetshëm dhe ka një shije të parezistueshme. Përbërësit: 4 gota me fara të qëruara luledielli pa krip…

Tortë e lehtë

Një tortë e lehtë për t’u përgatitur dhe për t’u ngrënë.   Përbërësit: 600 gr biskota të bluara 250 gr buter 2 qokolata për zierje 2 lugë të mëdha sheqer pluhur 1 puding vanile 6 lugë sheqer 800 ml qumësht…

Krem supë me këpurdha

Në kohët e ftohta, supat janë të pashmangshme në tryezat tona. Sidomos kur i bëni vet me përbërës natyral dhe të shëndetshëm.   Përbërësit: 50 gr buter 500 gr këpurdha të freskëta 2 thelpinjë hudre të grirë imët 4 gota…

Si të përgatisim koktelin Pina Colada

Pina Colada është një koktel tipik Spanjoll i cili ka shije tropikale dhe freski mahnitëse. Befasoni të gjithë nëpër festa me këtë koktel i cili është pija zyrtare e Puerto Ricos që nga viti 1987. Ky është verzioni më i…

4 Ujra hidratues me vitamina

4 receta për ujra hidratues të cilët ju japin energji të përballoni ditët e ngrohta.

Detergjent enësh

Përgatisni detergjentin tuaj të enëve pa kemikate dhe shumë ekonomik.

Petë pice me kungullesha

Të gjithë i duam picat, dhe deri më tani janë gatuar receta nga më të ndryshmet. Më poshtë mund të gjeni një verzion të picës së shëndetshme dhe mjaft interesante.   Përbërësit: 3 kungullesha të mesme të grira në gërryese…

Humbni 9 kg për 1 muaj, ju nevojitet vetëm lëngu mrekullibërëses që shkrin yndyrat

Humbni 9 kg për 1 muaj, ju nevojitet vetëm lëngu mrekullibërëses që shkrin yndyrat Njerëzit gjithmonë e kanë përdorur natyrën si burim kryesor për trajtimin dhe shërimin e shumë sëmundjeve. Ndryshimi midis mjekësisë konvencionale dhe natyrale është se kjo e…