gjellaime
566 Articles0 Comments

Smoothie për energji

Smoothi nga bananet dhe gjalpa e kikirikëve për energji gjatë gjithë ditës. Një fillim i mbarë i mëngjesit. Përgatitja Përbërësit 2 banane 1 gotë qumësht 4 lugë gjalpë kikiriku 2 lugë mjaltë 5 hurme pa bërthamë Udhëzimet Procesohen së pari…

Petulla me salmon të tymosur

Përbërësit: 1 gotë e gjysmë miell 2 lugë të vogla sodë buke 2 lugë të vogla pluhur për pjekje 1 vezë 1 gotë qumësht gjysmë gote ajkë 1 lugë e vogël mustardë 2 lugë qepë të reja të grira imët…

Si të përgatisim Margarita

Margarita, një pije e ikonave të modës. Një pije klasike e cila gjithmonë do të preferohet nga shumica, kjo pije është në maja të koktejeve më të shitura nëpër botë. Zotëroni mënyrën e përgatitjes së këti kokteji, që të gjithë…

Smoothie me luleshtrydhe

Smoothie për humbje në peshë, të konsumohet në mëngjes. Përgatitja Përbërësit Luleshtrydhe Xhenxhefil Limon Gjethe mente Udhëzimet Përihen në blender dhe pihet pija sa më e ftohtë aq më efektive për humbje në peshë.

Përgatitja e Tequila sunrise

Tequila Sunrise është një klasik i mirë për ahengje, që është veçanërisht i lehtë për tu pregatitë. Ka vetëm 3 përbërës tekila dhe lëng portokalli me grenadine (kjo është një shurup i kuq i bërë nga shega që ju mund…

Ëmbëlsirë në gotë

Ëmbëlsirë e përgatitur në gotë, super e shpejtë dhe interesante.   Përbërësit: për fillin: gjysmë banane e shtypur 1 lugë e madhe qokolatë e shkrirë (opcionale) përbërësit e lëngshëm: 1 vezë 2 lugë të mëdha vaj 2 lugë të mëdha…

Çokollata

Qokolatë me vetëm dy përbërës, e lehtë dhe e shpejtë.   Përbërësit: 3 gota me çokollatë për zierje 300 ml qumësht i kondenzuar Përgatitja: Në një enë kombinoni të dy përbërësit, dhe futini në mikrovalë për tre min, ose shkrijini në…

Sallatë me luleshtrydhe

Përbërësit: 500 gr djath krem 1 gotë sheqer pluhur 2 lugë të vogla vanilë 500 gr krem pana 500 gr luleshtrydhe 2 banane 300 gr manaferra 100 Kivi 1 Portokall 3 lugë gjelle biskota të bluara Përgatitja: Në një enë…

Ëmbëlsirë me mollë pak më ndryshe

Përbërësit: Për bazën: gjysmë gote miell gjysmë gote tërshërë gjysmë gote sheqer integral gjysmë luge e vogël pluhur për pjekje 1/4 e lugës së vogël kanellë pak krip 1/3 e gotës buter Për fillin: 3-4 molla të qëruara dhe të…

Tortila roladë

Është më e lehtë të pritën pasi kanë qëndruar për disa orë në frigorifer.   Përbërësit: 1 gotë ajkë 250 gr djath krem 100 gr speca djegës të grirë imët 100 gr ullinjë të zi të grirë 1 gotë djath…