Ëmbëlsirë pa miell

Përbërësit: 500 gram çokollatë për zierje 1/2 e gotës buter 6 të verdhë vezësh 1/2 e gotës sheqer 1/2 e gotës krem pana 1 lugë gjelle sheqer vanilje 6 të bardhë vezësh për…

Today’s Best Videos 

Detergjent enësh

4 Ujra hidratues me vitamina

4 receta për ujra hidratues të cilët ju japin energji të përballoni ditët e ngrohta.…

Vaji i cili ju balancon hormonet

Acidet yndyrore esenciale i bëjnë mirë lëkurës së fytyrës dhe i japin asaj mundësinë që…

Çokollata

Qokolatë me vetëm dy përbërës, e lehtë dhe e shpejtë.   Përbërësit: 3 gota me çokollatë për zierje 300 ml qumësht i kondenzuar Përgatitja: Në një enë kombinoni të dy përbërësit, dhe futini në mikrovalë për tre min, ose shkrijini në…

Jogurt i ngrirë me luleshtrydhe

I lehtë e me shije, nuk do ta dalloni nga akullorja.   Përbërësit: 3 gota luleshtrydhe të ngrira 3 kivi, të qëruar dhe të grirë 1 gotë jogurt grek 3 lugë të mëdha mjaltë Përgatitja: Kombinoni të gjithë përbërësit në…

Salmon në krem

Përbërësit: për salmonin: 4 file salmon, pa lëkurë 2 lugë gjelle lëng limoni 1 lugë e vogël krip 2 lugë gjelle vaj ulliri për kremin: 1 gotë e gjysmë krem pana 1 lugë gjelle lëng limoni 1 gotë e gjysmë,…

Fajitas me pulë

Fajitas pule të pjekura në furrë, janë një darkë e lehtë dhe e shëndetshme, e gatshme për 30 minuta.   Përbërësit: 700 gr mish pule i copëtuar 3 speca me ngjyra të ndryshme 1 qepë e mesme 1 lugë e…

Ëmbëlsirë me mollë pak më ndryshe

Përbërësit: Për bazën: gjysmë gote miell gjysmë gote tërshërë gjysmë gote sheqer integral gjysmë luge e vogël pluhur për pjekje 1/4 e lugës së vogël kanellë pak krip 1/3 e gotës buter Për fillin: 3-4 molla të qëruara dhe të…

Oriz me perime

Super recetë e lehtë për tu përgatitur në shtepi.   Përbërësit: 3 thlepinjë hudhre të grirë imët 1 lugë e vogël gjingjer pluhur 3 lugë të medha qepë të grira imët 1 gotë me perime të përziera 3 vezë të…

Tortila roladë

Është më e lehtë të pritën pasi kanë qëndruar për disa orë në frigorifer.   Përbërësit: 1 gotë ajkë 250 gr djath krem 100 gr speca djegës të grirë imët 100 gr ullinjë të zi të grirë 1 gotë djath…