Muffins me djath dhe qepë

Për këtë masë ju nevoiten 24 forma për mafins. Përbërësit: 16 lugë gjelle miell të bardhë 12 lugë kos 12 lugë vaj gjysme luge qaji krip 1 qese pluhur për pjekje 2…

Ëmbëlsirë në gotë

Ëmbëlsirë e përgatitur në gotë, super e shpejtë dhe interesante.   Përbërësit: për fillin: gjysmë banane e shtypur 1 lugë e madhe qokolatë e shkrirë (opcionale) përbërësit e lëngshëm: 1 vezë 2…

Smoothie me shalqi dhe manaferra

Smoothie me shalqi dhe manaferra Ky smoothie është më shumë veror dhe duke qenë se të dyja frutat janë antioksiduese, ky lëng ndihmon në parandalimin e problemeve qelizore dhe shëron çdo lloj…

Receta me video 

TAVE KOSI | Receta Tave Elbasani | Gatime Tradicionale
Samuna që shkrihen në gojë
Mantija, recete piteje shume e shijshme | Mantia – Albanian pastry

4 Ujra hidratues me vitamina

Detergjent enësh

Përgatisni detergjentin tuaj të enëve pa kemikate dhe shumë ekonomik.

Humbni 9 kg për 1 muaj, ju nevojitet vetëm lëngu mrekullibërëses që shkrin yndyrat

Humbni 9 kg për 1 muaj, ju nevojitet vetëm lëngu mrekullibërëses që shkrin yndyrat Njerëzit…

Pasta me spinaq dhe djath

Përbërësit: 500 gr pasta 3 lugë gjelle buter 3 gota djath mocarella 1 lugë e vogël hudhër pluhur 1 gotë e gjysmë qumësht 1 lugë e vogël krip pak piper i zi 4 gota spinaq Përgatitja: Zieni pastat. Përderisa zihen…

Qofte vegjetariane

Përbërësit: 3 karrota 1/2 e lulelakrës 1 brokoli 2 thelpinjë hudhre 1 vezë gjysmë luge e vogël pluhur qepe 1 lugë e vogël krip gjysmë luge e vogël piper i zi 2 gota thërmja buke Përgatitja: Në blender, bluani karrotat,…

Bukë pica

Padyshim që kjo recetë është receta më e lehtë që mund ta përgatisni për mengjes, drekë, darkë ose thjeshtë si një snek. Mund të përdorni edhe përbërës të tjerë sipas dëshirës. Të gjithë i duan këto mini pica, sidomos fëmijët.…

Smoothie për energji

Smoothi nga bananet dhe gjalpa e kikirikëve për energji gjatë gjithë ditës. Një fillim i mbarë i mëngjesit. Përgatitja Përbërësit 2 banane 1 gotë qumësht 4 lugë gjalpë kikiriku 2 lugë mjaltë 5 hurme pa bërthamë Udhëzimet Procesohen së pari…

Petulla me salmon të tymosur

Përbërësit: 1 gotë e gjysmë miell 2 lugë të vogla sodë buke 2 lugë të vogla pluhur për pjekje 1 vezë 1 gotë qumësht gjysmë gote ajkë 1 lugë e vogël mustardë 2 lugë qepë të reja të grira imët…

Si të përgatisim Margarita

Margarita, një pije e ikonave të modës. Një pije klasike e cila gjithmonë do të preferohet nga shumica, kjo pije është në maja të koktejeve më të shitura nëpër botë. Zotëroni mënyrën e përgatitjes së këti kokteji, që të gjithë…