Këpurdha me qepë të karamelizuara

Kjo mënyrë e përgatitjes së këpurdhave është një prej mënyrave më të shpejta dhe më të mira të gatimit të këpurdhave. Të përziera me qepët e karamelizuara, marrin një shije të jashtëzakonshme. Duke u shtuar edhe pak verë, i bën…

Petë tortilla nga lulelakra

Petë Meksikane tortilla të përgatitura nga lulelakra shumë të shëndetshme dhe me pak kalori.

Byrek pa miell

Provojeni këtë lloj të shëndetshëm, me pak kalori dhe me shije fantastike të byrekut.

Mufin të njelmët

Mufin të njelmët me brokoli, vezë dhe djathë çadër. Shije e mrekullueshme dhe janë shumë të shëndetshme.

Vezë në re

Një recetë që është shumë e bukur si dekorim i treyzës por edhe shumë e shijshme.

Kroket nga perimet

Një recetë me një shije të mrekullueshme dhe një zgjedhje e shëndetshme.

Qofte nga kungulleshkat

Një recetë vegjetariane e qofteve, një specialitet shumë i shëndetshëm.

Karrota në salcë

Një recetë e cila merr kohë vetëm 15 minuta, ka një shije vërtetë të veçantë dhe është shumë e shëndetshme.

Gozleme turke me djathë dhe spinaq

Specialiteti gozleme është recetë tradicionale Turke me një shije mahnitëse.

Drekë me 3 përbërës

Recetë e lehtë, e shpejtë, e shëndetshme dhe shumëëëë e shijshme.