Receta për femijët

Muffins me djath dhe qepë

Për këtë masë ju nevoiten 24 forma për mafins. Përbërësit: 16 lugë gjelle miell të…

Bukë pica

Padyshim që kjo recetë është receta më e lehtë që mund ta përgatisni për mengjes,…

Ëmbëlsirë në gotë

Ëmbëlsirë e përgatitur në gotë, super e shpejtë dhe interesante.   Përbërësit: për fillin: gjysmë…

Biskota me qokolatë

Shijoni këto biskota, nuk do të mund të ndaleni me një biskotë.. Përbërësit: 280 gr…

Jogurt i ngrirë me luleshtrydhe

I lehtë e me shije, nuk do ta dalloni nga akullorja.   Përbërësit: 3 gota…

Buter me fara luledielli

Perfekte për ta filluar ditën me energji.. Të gjithë do t’a duan buterin me fara…

Petë pice me kungullesha

Të gjithë i duam picat, dhe deri më tani janë gatuar receta nga më të…

Tortë qokolate në formë të topave

Të shishme, topa qokolate elegant, të lyer në qokolatë të shkrirë me brendësi të shkriftë.…

Qokollatë shtëpie

Një recetë e lehtë dhe shumë e shijshme..nuk ka njeri që mund t’i rezistoj!  …

Topa bore

Përbërësit: 2 gota sheqer pluhur 1 dhe 1/3 e gotës gjalpë kikiriku 1/4 e gotës…