Patate në furrë

Një recetë të cilën mund ta shërbeni me çdo gjë. Përbërësit: 1 kg patate të vogla 1 lugë gjelle vaj ulliri 2 thelpinjë hudhre të grirë imët 1 lugë të mesme erëza të përziera krip piper të zi piper të…

Mafins me djath dhe qepë

Për këtë masë ju nevoiten 24 forma për mafins. Përbërësit: 16 lugë gjelle miell të bardhë 12 lugë kos 12 lugë vaj gjysme luge qaji krip 1 qese pluhur për pjekje 2 vezë 6 bishta qepësh të reja 300 gram…

Pulë me 40 thelpinjë hudhre

Përbërësit: OVaj 1 gotë lëng pule 1/4 e gotës verë e bardhë 3 lugë gjelle miell të bardhë 2 lugë gjelle buter i shkrirë në temperaturë dhome 2 lugë të mëdha lëng limoni 6 kofshë pule 2 lugë të vogla…

Topa djathi

Topa djathi Përbërësit: 500 gr. djath i fortë 100 gr. djath feta 100 gr. mish i thatë 100 gr. susam vaj Përgatitja: Në një enë të thellë copëtojmë të dy llojet e djathërave, dhe i përziejmë mire. Mishin e thatë…

Lëng shtogu

Një recetë e cila sjellë freski, shëndet dhe lëng të mrekullueshëm.   Përbërësit: 55 lule shtogu 1 kg sheqer 5 litra ujë 10 limontoza

Salcë Teryaki

Një ndër salcat më të famshme në botë salca Terayi, është salcë Aziatike e cila gjen përdorim në një mori përgatitjesh në kuzhinë duke filluar nga pula deri tek orizi. Përgatisni në shtëpi këtë salcë të mrekullueshme.

Lëng hibiskusi

Një lëng me një shije shumë freskuese në ditët me vapë. Hibiskusi është i mirë për përsona që vuaj nga hipertensioni, diabeti etj… Po ashtu edhe gjethet e mentes janë eliksir për jetë gjatësi.

Lazanja Meksikane

Një recetë me një aromë mahnitëse, me një shije magjike. Lloj i një tave lazanje e cila përgatitet në Meksikë, provojeni këtë specialitet kaq të veçantë. Në përgatitje shtohet dhe Djathë kaçkavall shtëpie.

Lëng i shalqiri me mentë

Një lëng freskues, i shëndetshëm i cili përmban shumë vitamina dhe pak kalori.

Smoothie

Një smoothi shumë i mirë për një fillim të mbarë të ditës në mëngjes.