Tuna Karbonara

Përbërësit: 1 kg pasta 360 gram tuna të konzervuara në vaj gjysmë gote djath i grirë 50 gram buter 400 ml krem pana 5 thelpinjë hudhre 2 qepë të mesme 200 gr këpurdha të konzervuara 2 lugë gjelle majdanoz 2…

Pasta me avokado

Përbërësit: 500 gram pasta 2 avokado të qëruar 2 thelpinjë hudhre gjysmë gote bazilik të freskët Dy lugë gjelle lëng limoni 1/3 e gotës vaj ulliri 200 gram domatina 1/2 e gotës misër i zier krip dhe piper i zi Përgatitja:…

Pasta me mish

Përbërësit: 100 gram mish i terur i copëtuar 300 gram gjoks pule 2 lugë gjelle buter krip dhe piper 2 lugë gjelle majdanoz 3 thelpinjë hudhre të grirë imët 3/4 e gotës qumësht 1/4 e gotës krem pana 1 gotë…

Pasta me spinaq dhe djath

Përbërësit: 500 gr pasta 3 lugë gjelle buter 3 gota djath mocarella 1 lugë e vogël hudhër pluhur 1 gotë e gjysmë qumësht 1 lugë e vogël krip pak piper i zi 4 gota spinaq Përgatitja: Zieni pastat. Përderisa zihen…

Pasta me pulë dhe përshutë

Shijoni pjatën e ëndrrave!   Përbërësit: 100 gr përshutë viqi 300 gr gjoks pule 2 lugë të vogla krip 1 lugë e vogël piper i zi 1 lugë e vogël hudhër pluhur 2 qepë të grira 4 thelpinjë hudhre 200…

Lazanja me spinaq

Lazanja në një formë jo të zakonshme.   Përbërësit: 1 kuti lazanja 1 qepë e madhe e grirë 3 thelpinjë hudhre të grimëcuar sos domatesh krip piper i zi 1 lugë e vogël origano 2 paketime spinaq të ngrirë, ose…

Pasta me Salmon dhe Spinaq

Një kombinim i cili përmban energjinë për një ditë efektive.

Sallatë pasta kapreze

Sallatë shumë e shijshme dhe me pak përbërës.

Pasta me borzilok dhe parmezan

Një recetë shumë e thjeshtë e përgatitjes së pastave sipas gjysheve Italiane.

Makarona me mish ton

Një lloj shumë i shijshëm i pastës.