Pasta

Pasta me spinaq dhe djath

Përbërësit: 500 gr pasta 3 lugë gjelle buter 3 gota djath mocarella 1 lugë e…

Tuna Karbonara

Përbërësit: 1 kg pasta 360 gram tuna të konzervuara në vaj gjysmë gote djath i…

Pasta me avokado

Përbërësit: 500 gram pasta 2 avokado të qëruar 2 thelpinjë hudhre gjysmë gote bazilik të…

Pasta me mish

Përbërësit: 100 gram mish i terur i copëtuar 300 gram gjoks pule 2 lugë gjelle…

Pasta me pulë dhe përshutë

Shijoni pjatën e ëndrrave!   Përbërësit: 100 gr përshutë viqi 300 gr gjoks pule 2…

Lazanja me spinaq

Lazanja në një formë jo të zakonshme.   Përbërësit: 1 kuti lazanja 1 qepë e…

Pasta me Salmon dhe Spinaq

Një kombinim i cili përmban energjinë për një ditë efektive.

Sallatë pasta kapreze

Sallatë shumë e shijshme dhe me pak përbërës.

Pasta me borzilok dhe parmezan

Një recetë shumë e thjeshtë e përgatitjes së pastave sipas gjysheve Italiane.

Makarona me mish ton

Një lloj shumë i shijshëm i pastës.