Detergjent enësh

Përgatisni detergjentin tuaj të enëve pa kemikate dhe shumë ekonomik.

4 Ujra hidratues me vitamina

4 receta për ujra hidratues të cilët ju japin energji të përballoni ditët e ngrohta.  

Vaji i cili ju balancon hormonet

Acidet yndyrore esenciale i bëjnë mirë lëkurës së fytyrës dhe i japin asaj mundësinë që të vetëshërohet. Ky është një vaj që mund të balancojë hormonet, të pakësojë rrudhat. Të gjithë këta përbërës mund të gjenden në dyqanet e bimëve…

Humbni 9 kg për 1 muaj, ju nevojitet vetëm lëngu mrekullibërëses që shkrin yndyrat

Humbni 9 kg për 1 muaj, ju nevojitet vetëm lëngu mrekullibërëses që shkrin yndyrat Njerëzit gjithmonë e kanë përdorur natyrën si burim kryesor për trajtimin dhe shërimin e shumë sëmundjeve. Ndryshimi midis mjekësisë konvencionale dhe natyrale është se kjo e…

Mungesa e 5 vitaminave dhe mineraleve kryesore që reflektohet në pamjen tuaj

Mungesa e vitaminave apo minerale të ndryshme mund të shkaktojnë shumë probleme serioze shëndetësore. Mungesa e vitaminës A ka vrarë më shumë se 8 milionë fëmijë gjatë 12 viteve të fundit. Mbi 1 miliard njerëz në mbarë botën vuajnë nga…

Dieta për rënje në peshë

Një diet për rënje në peshë me vezë dhe portokall, e cila ju ndihmon të humbni deri në 15 kg. Duhet të keni parasysh që dieta pa regjim ushqimi nuk është e shëndetshme dhe shumë shpejt mund të ju kthehet…

Brum loje për fëmijë

Përgatisni vetë në shtëpi brumin për lojë të fëmijëve që merr forma të ndryshme. Kurseni në kohë për të shkuar tek dyqani dhe para pasi që shumë lehtë përgatitet në shëpi.

Me çfarë ushqehet Jennifer Lopez gjatë ditës

Jennifer Lopez është e famshme për formën e saj fizike të shkëlqyer dhe për faktin që në formë natyrale pa operime plastike po u rreziston viteve. Prandaj ne ju informojmë se si Jennifer ka arritur të jetë në fromën e…

Çaji për barkë të sheshët

Po kërkoni për një pije të ngrohtë, të shijshme, që parandalon shtimin në peshë? Mos kërkoni  më shumë. Ju duhen vetëm 3 përbërës për të përgatitur çajin ideal për rënien në peshë: xhenxhefil i freskët, shkopinj kanelle dhe mjaltë. Përfshirja…

Mjaltë me Bajame eliksir i jetës

Bajamet dhe mjalti së bashku konsiderohen si një super ushqim, falë pasurisë së madhe të ushqyesve. Sipas kërkimeve të AgroWeb.org, ky kombinim plot vlera plotëson nevojat për fibër të tretshme dhe të patretshme, proteina, acidet Omega-3, Omega-6, vitaminë E, kalium,…